به وبلاگ سفر عشق خوش آمدید - لطفا صفحه را تا پایان مشاهده کنید
تبلیغات

فضیلت سوره مبارکه بقره


سوره مبارکه بقره


تعداد آیات:286

محل نزول:مدينه

معنی عنوان سوره:گاو ماده

علت نام گذاری:به خاطر داستاني در مورد گاو بني اسرائيل كه دستور ذبح آن به قوم بني اسرائيل داده شد. «آيات 67 تا 73 / بقره»

محتوای سوره:توحيد و خداشناسي از طريق مطالعه اسرار آفرينش. معاد و زندگي پس از مرگ همراه با مثالهاي حسي مثل داستان ابراهيم و زنده شدن مرغها و داستان عُزير. اعجاز قرآن و اهميت اين كتاب آسماني . درباره يهود و منافقان و موضع گيري آنان در برابر اسلام و قرآن و انواع كار شكني هاي آنان. تاريخ زندگي پيامبران بزرگ مخصوصاً ابراهيم (ع) و موسي (ع). بحث هايي در مورد احكام مختلف اسلامي از جمله: نماز، روزه، جهاد، حج و تغيير قبله، ارث، ازدواج و طلاق، احكام تجارت ودين، ربا، انفاق در راه خدا، قصاص، تحريم گوشتهاي حرام، قمار، شراب و بخشي از احكام وصيّت. مؤمنين.مشركين و منافقين خلقت آدم و دستور سجده به فرشتگان در برابر آدم. تعليم اسماء به آدم. سر پيچي ابليس از سجده به آدم. بناي كعبه توسط حضرت ابراهيم و نعمتهاي خدا. آيه الكرسي، آيه255 اين سوره است.

فضیلت تلاوت سوره:
از رسول اكرم (ص) پرسيدند : كداميك از سوره هاي قرآن از همه برتر است؟ فرمود:« سوره بقره»، عرض كردند: كدام آيه از آيات سوره بقره افضل است؟ فرمودند: آية الكرسي».


برچسب ها : ,,,, دفعات بازدید : 30
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز :
rss نوشته شده در تاریخ 7 تیر 1393 و در ساعت : 10:35 - نویسنده : محمد حسین عظیمی
آخرین مطالب نوشته شده
صفحات وبلاگ
Copyright © 2011 by safareeshghe.samenblog.com | designed by samenblog.com