به وبلاگ سفر عشق خوش آمدید - لطفا صفحه را تا پایان مشاهده کنید
تبلیغات

عذاب شمر از زبان علامه امینی(ره)

علامه امینی تعریف کرده است که :

مدتها فکر می کردم که خداوند چگونه شمر ملعون را عذاب می کند؟ و جزای آن تشنه لبی و جگو سوختگی حضرت سید الشهدا (ع) را چگونه به او می دهد؟

تا اینکه شبی در عالم رویا دیدم که امیر المومنین (ع) در کانی خوش آب و هوا روی صندلی نشسته و من هم خدمت آن جناب ایستاده ام در کنار ایشان دو کوزه بود فرمود : این کوزه ها را بردار و برو از آنجا آب بیاور و اشاره به محلی فرمود که بسیار با صفا و با طراوت بود استخری پر آب و درختانی بسیار شاداب در اطراف آن بود که صفا و شادابی محیط و گیاهان قابل بیان و وصف نیست.

کوزه ها را برداشته و رو به آن محل نهادم آنها را پر آب نموده حرکت کردم تا به خدمت امیر المومنین (ع) باز گردم.

ناگهان دیدم هوا رو به گرمی نهاده و هر لحظه گرمی هوا و سوزندگی صحرا بیشتر می شد دیدم از دور کسی به طرف من می آید و هر چه او به من نزدیک تر می شد هوا گرمتر می شد گویی همه این حرارت از آتش اوست در خواب به من الهام شد که او شمر قاتل حضرت سید الشهدا (ع) است. وقتی به من رسید دیدم هوا به قدی گرم و سوزان شده است که دیگر قابل تحمل نیست آن ملعون هم از شدت تشنگی به هلاکت نزدیک شده بود رو به من نمود که از من آب بگیرد من مانع شدم و گفتم : اگر هلاک هم شوم نمی گذارم از این آب قطره ای بنوشد.

حمله شدیدی به من کرد و من ممانعت می نمودم دیدم اکنون کوزه ها را از دست من می گیرد لذا آنها را بهم کوبیدم کوزه ها شکسته و آب آنها به زمین ریخت چنان آب کوزه ها بخار شد که گویی قطره آبی در آنها نبوده است.

او که از من نا امید شد رو به استخر نهاد من بی اندازه ناراحت و مضطرب شدم که مبادا آن ملعون از آب استخر بیاشامد و سیراب گردد به مجرد رسیدن او به استخر آب استخر خشک شد چنان که گویی سالهاست یک قطره آب در آن نبوده است . درختان هم خشک شده بودند او از استخر مایوس شد و از همان راه که آمده بود بازگشت. هر چه دور تر می شد هوا رو به صافی و شادابی و درختان و آب استخر به طراوت اول برگشتند.

به حضور امیرالمومنین (ع) شرفیاب شدم فرمودند : خداوند متعال این چنین آن ملعون را جزا و عقاب می دهد اگر یک قطره آب آن استخر را می نوشید از هر زهری تلخ تر و از هر عذابی برای او دردناک تر بود. بعد از این فرمایش از خواب بیدار شدم.

 

منابع :

1.البدایه النهایه ج 8 ص 297

2.یادنامه علامه امینی ص 13 و 14

3.سرنوشت قاتلان شهدای کربلا عباسعلی کامرانیان

 


برچسب ها : ,, دفعات بازدید : 108
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز :
rss نوشته شده در تاریخ 20 خرداد 1395 و در ساعت : 06:11 - نویسنده : محمد حسین عظیمی
آخرین مطالب نوشته شده
صفحات وبلاگ
Copyright © 2011 by safareeshghe.samenblog.com | designed by samenblog.com